04 Lipca 2018

GRAND PRIX POLAND 2018 W KOLARSTWIE TOROWYM

GRAND PRIX POLAND 2018 W KOLARSTWIE TOROWYM

Grand Prix Poland 2018 w kolarstwie torowym
Arena Pruszków, 6-8 lipca 2018 r.

Już w czwartek 6 lipca w Arenie Pruszków rozpoczną się międzynarodowe zawody w kolarstwie torowym - Grand Prix Poland 2018. Rywalizować w nich będzie 180 zawodników i zawodniczek z 24 krajów. Wśród nich są trzy wielkie gwiazdy światowego kolarstwa torowego - Jason Francis Kenny, Robert Förstemann oraz Grégory Baugé.

Podczas zawodów kibice będą mogli obserwować zmagania kolarzy i kolarek z Austrii, Barbadosu, Białorusi, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Gruzji, Holandii, Irlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Nowej Zelandii, Polski, Portugalia, Rosji, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.

- Grand Prix które odbędzie się w Pruszkowie jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. To nie tylko impreza testowa przed mistrzostwami świata w kolarstwie torowym, które na przełomie lutego i marca przyszłego roku zorganizujemy w Polsce, ale także kolejna świetna okazja dla naszych zawodników do zaprezentowania światowego poziomu sportowego w rywalizacji ze światową czołówką. Liczę na kilka zwycięstw, a wiara ta oparta jest na dobrych wynikach naszych kolarzy w poprzednich zawodach mistrzowskich UCI. Nasi zawodnicy świetnie znają tor i są głodni sukcesów - komentuje Janusz Pożak, prezes Polskiego Związku Kolarskiego (PZKol).

Wśród Polaków wystąpią utytułowani: Justyna Kaczkowska, Rafał Sarnecki, Daria Pikulik, Damian Zieliński, Daniel Rochna oraz Krzysztof Maksel.

Wśród zagranicznych uczestników Grand Prix Polski są słynni kolarze torowi Brytyjczyk Jason Francis Kenny , Niemiec Robert Förstemann oraz Francuz Grégory Baugé.

Pierwszy z nich jest wielokrotnym medalistą olimpijskim i wielokrotnym medalistą mistrzostw świata i Europy.

Förstemann to brązowy medalista igrzysk olimpijskich i wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy. Prócz znakomitych wyników w rywalizacji sportowej Förstemann zasłynął rywalizacją z … 700 watowym tosterem. Niemiec udowodnił, że jego uda, które mają aż 74 centymetry w obwodzie, są w stanie wygenerować tyle energii by wypiec tosta. Dzięki temu wyzwaniu Förstemann zyskał przydomek „Człowiek toster”. Klip wideo, który obejrzało już blisko 10 milionów osób można znaleźć pod adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=S4O5voOCqAQ

Baugé ma w swoim dorobku trzy medale olimpijskie, wiele medali mistrzostw świata oraz tytuł wicemistrza Europy.

- Dla PZKol Grand Prix w Pruszkowie jest ważne także z tego powodu, że chcemy udowodnić, że mimo trudności które są w związku, potrafimy zorganizować wydarzenie na najwyższym poziomie. Rozpoczęliśmy działania mające na celu odbudowanie dobrego wizerunku PZKol, a naszym celem jest zapewnienie kolarstwu należnego miejsca w polskim sporcie. Cały czas intensywnie pracujemy nad tym by znaleźć partnerów i sponsorów, także dla naszej areny - dodał Janusz Pożak.

 Transmisja internetowa

Wstęp na zawody jest wolny. Wszyscy ci, którzy nie będą mogli przyjechać na Grand Prix do Pruszkowa, będą mogli obejrzeć transmisję na żywo z zawodów na oficjalnym profilu facebookowym PZKol:

https://www.facebook.com/PZKol/ oraz na oficjalnym kanale youtube PZKol: https://goo.gl/GiJPMx

Mistrzostwa Świata 2019

Mistrzostwa świata w kolarstwie torowym odbędą się w dniach 27 lutego - 3 marca 2019 r. w Arenie Pruszków. To najważniejsze wydarzenie torowe organizowane przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI)

Polski Związek Kolarski
Andrzeja 1, 05-800 Pruszków
www.pzkol.pl
biuro@pzkol.pl
+48 22 738 83 80
+48 22 738 83 81