02 Marca 2018

Torowe MŚ 2018: Mateusz Rudyk z awansem do ćwierćfinału sprintu

W trzecim dniu mistrzostw świata w kolarstwie torowym nasi reprezentanci rywalizowali w omnium, sprincie, wyścigu punktowym oraz indywidualnym wyścigu na dochodzenie. Sprawdźmy, jak im poszło.

Wyniki torowych mistrzostw świata 2018

Popołudniowa sesja rozpoczęła się od kwalifikacji sprintu indywidualnego mężczyzn, w których udział brali Damian Zieliński i Mateusz Rudyk i obaj bez trudu awansowali do 1/16 finału. Tam niestety Zieliński przegrał swój bieg Nowozelandczykiem Ethanem Mitchellem, kończąc swój udział w rywalizacji. Do 1/8 finału awansował za to Rudyk, wygrywając z Rosjaninem Nikitą Shurshinem, a następnie pokonując wcześniejszego rywala Zielińskiego. Dzięki temu Rudyk kontynuować będzie jutro walkę w 1/4 finału.

W popołudniowej sesji rozegrane zostały także dwa pierwsze wyścigi torowego wieloboju, czyli omnium, w którym wystartowała Daria Pikulik. Polka dobrze zaczęła, zajmując 4. miejsce w scratchu, ale w wyścigu tempo była już 19., spadając na 12. miejsce w klasyfikacji łącznej na półmetku rywalizacji. W sesji wieczornej miała ona już jednak więcej pecha - w wyścigu eliminacyjnym zajęła 16. miejsce, a w kończącym omnium wyścigu punktowym zaliczyła upadek, który wykluczył ją z dalszej rywalizacji.

Do finału wyścigu indywidualnego na dochodzenie nie zdołali awansować Dawid Czubak i Bartosz Rudyk, zajmując odpowiednio 16. i 19. miejsce, zaś mistrz Europy Alan Banaszek zajął 13. miejsce w swojej koronnej konkurencji, wyścigu punktowym.

W sobotę na holenderskim welodromie w Apeldoorn walczyć będą, poza wspomnianym już Mateuszem Rudykiem, Szymon Sajnok w omnium, Nikola Różyńska i Justyna Kaczkowska w wyścigu indywidualnym na dochodzenie oraz Wiktoria Pikulik w duecie z Nikol Płosaj w madisonie.