20 Stycznia 2018

Torowy PŚ: Polscy sprinterzy srebrni w drużynie

Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk, Kamil Kuczyński i Krzysztof Maksel wywalczyli srebrny medal w sprincie drużynowym w drugim dniu torowego Pucharu Świata w Mińsku.

Wyniki

Na program dugiego dnia finałowej rundy Pucharu Świata składały się dwie 4-godzinne sesje, podczas których rozdanych zostało w sumie sześć kompletów medali.

Rywalizację w popołudniowe sesji rozpoczęto od kwalifikacji w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, w którym Polskę reprezentował Bartosz Rudyk. Nie zdołał on jednak awansować do ścisłego finału, kończąc zmagania na 12. miejscu.

Następnie w szranki stanęły sprinterski w indywidualnych biegach. Urszula Łoś i Marlena Karwacka nie miały problemu, by awansować do 1/16 finału, ale do kolejnego etapu zmagań - 1/8, przeszła już tylko Łoś. Uległa ona tam jednak rywalce z Niemiec i ostatecznie sklasyfikowana została na 16. miejscu. Karwacka była 20.

Zdecydowanie najlepiej spośród biało-czerwonych jechało się dziś naszej drużynie sprinterów. Po wczorajszym awansie do 1. rundy, dziś nie mieli żadnego problemu, żeby z drugim czasem dostać się do ścisłego finału, gdzie stoczyli walkę z Holendrami o złoty medal. W decydującym biegu jechali w składzie Rafał Sarnecki, Kamil Kuczyński oraz Krzysztof Maksel, który zastąpił Mateusza Rudyka. Choć rywale z Beat Cycling Club okazali sie być tym razem poza zasięgiem, Polacy i tak mogli być zadowoleni z wywalczonego srebra.

Krzysztof Maksel, który znacząco przyłożył się do największego sukcesu polskiej kadry wywalczonego w sobotę, startował również w keirinie.  Pewnie przeszedł do finału, zajmując najpierw pierwsze miejsce w pierwszej rundzie i drugie w drugiej. Niestety, w trzecim z biegów nie poszło mu już tak dobrze i ostatecznie zajął 6. miejsce.

W pierwszej z sobotnich sesji rozpoczęła się także rywalizacja w kobiecym omnium, w którym udział brała Justyna Kaczkowska. W scratchu oraz wyścigu tempo zajęła ona odpowiednio 10. i 9. miejsce, a po wznowieniu rywalizacji w sesji wieczornej była 15. w eliminatorze. Ostatnim z czterech wyścigów zaliczanych do torowego wieloboju był wyścig punktowy, po którym Kaczkowska ostatecznie sklasyfikowana została na 12. pozycji.

Ostatnim startem Polaków w sobotę był męski madison, w którym wystwieni zostali Alan Banaszek i Adrian Tekliński. Nasz duet punktowal kilkukrotnie, jednak zgromadzony dorobek 10 punktów pozwolił na zajęcie 8. miejsca.