19 Stycznia 2018

Torowy PŚ: Alan Banaszek 8. w wyścigu punktowym

Torowy PŚ: Alan Banaszek 8. w wyścigu punktowym

Za kolarzami pierwszy z trzech dni piatej, finałowej rundy torowego Pucharu Świata, który tym razem gości w białoruskim Mińsku. 

Wyniki

Pierwszymi konkurencjami rozegranymi w piątek były kwalifikacje wyścigów drużynowych na dochodzenie zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Polskę w zmaganiach mężczyzn reprezentowali Szymon Sajnok, Alan Banaszek, Dawid Czubak i Bartosz Rudyk, wykręcając siódmy czas (4:03.178) i awansując do pierwszej rundy, gdzie walczyć będą z reprezentacją Białorusi. Słabiej niestety poszło naszym reprezentantkom - Justynie Kaczkowskiej, Łucji Pietrzak, Nikol Płosaj i Wiktorii Polak - którym rezultat 4:40.971 pozwolił zająć dopiero 9., nie dającej awansu miejsce.

W szranki stanęły dziś także nasze drużyny sprinterskie. Świetnie spisali się Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk i Kamil Kuczyński, którzy z okrążenia na okrążenie poprawiali rezultat, zajmując 3. miejsce i pewnie wchodząc do 1. rundy. Tam ich rywalami będą Niemcy. Z kolei Marlena Karwacka i Urszula Łoś, które przeszły do kolejnego etapu zmagań z 5. miejsce, powalczą w 1. rundzie z Litwinkami.

W wyścigu pnktowym walczył dziś z kolei mistrz Europy w tej konkurencji, Alan Banaszek. Jechał aktywnie, od początku zdobywając punkty, jednak nie udało mu się załapać do decydującego dla losów wyścigu odjazdu i ostatecznie zakończył zmagania na 8. miejscu. W finałowej klasyfikacji Pucharu Świata w wyścigu punktowym Banaszek zajął 4. lokatę, a 19. jest Wojciech Pszczolarski.

W sobotnim programie rozpisane zostały finały indywidualnego wyścigu na dochodzenie, sprintu drużynowego, keirinu i madisona meżczyzn oraz wyścigu drużynowego na dochdzenie, sprintu indywidualnego, omnium i scratchu kobiet.