30 Października 2017

Program torowego Pucharu Świata - Pruszków 2017

Program torowego Pucharu Świata - Pruszków 2017

Od piątku do niedzieli na pruszkowskim welodromie rozgrywana będzie pierwsza runda Pucharu Świata na sezon 2017/2018. To najbardziej prestiżowe wydarzenie w kolarstwie torowym, na którym tradycyjnie rywalizować będą najlepsi zawodnicy z mistrzami świata i mistrzami olimpijskimi na czele.

W programie PŚ w Pruszkowie, inaugurującym nowy sezon, znalazło się w sumie dziewięć konkurencji, a w sumie siedemnaście finałów. Pierwsze emocje czekają na kibiców już w piątek, gdzie w popołudniowej sesji poznamy zwycięzców w wyścigach puntkowych kobiet i mężczyzn oraz w scratchu kobiet. Będzie to jednak dopiero rozgrzewka przed tym, co czeka kibiców w sobotę.

Drugi dzień zapowiada się niezwykle ciekawie - walka na torze trwać będzie od południa do późnego wieczora. Zwodniczki walczyć będą tego dnia m.in. w sprincie indywidualnym, wyścigu drużynowym na dochodzenie czy omnium, czyli w kolarskim wieloboju, na który skłądają się wyścigi na dochodzenie, punktowy, scratch i tempo. Z kolei dla torowców na sobotę zaplanowano rywalizacje w scratchu, sprincie drużynowym, keirinie i madisonie. 

Trzeciego i zarazem ostatniego dnia Pucharu Świata w Pruszkowie tempo nie będzie zwalniać. Do rozegrania zostaną sprint drużynowy, keirin, madison i wyścig indywidualny na dochodzenie kobiet oraz sprint indywidualny, wyścig drużynowy na dochodzenie i omnim mężczyzn. 

Pełny program torowego Pucharu Świata w Pruszkowie dostępny jest tutaj.

program PŚ