12 Września 2017

Wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki

Wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki

„Szukamy nowych talentów” pod takich hasłem odbędzie „Wyścig Kolarski MTB dzieci i młodzieży o Puchar Ministra Sportu i Turystyki w Kwidzynie”.

Impreza organizowane przez Klub Sportowy „Lider” przy współpracy z Lang Team, organizatorem m.in. Tour de Pologne, oraz przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki odbędzie się 30 września 2017 r. w Kwidzynie. Dzieci i młodzież wystartują obok profesjonalistów MTB w ramach Finału Vienna Life LangTeam Maratony Rowerowe. Otoczenie profesjonalnego wyścigu ma pobudzić chęć do aktywnego stylu życia, do poruszania się na rowerze, uruchomić pokłady nowych reprezentantów Polski. Organizator zapewni nocleg i wyżywienie dla 250 uczestników i ich opiekunów (trenerów).

Prawo do startu mają uczniowie i uczennice urodzone w latach 2002 – 2007 z całej Polski bez limitów wojewódzkich. Zgłoszenia przyjmowane są na formularzu do 22 września lub w 29 i 30 września 2017 r. w Biurze Zawodów w Kwidzynie. Z uwagi na to, że zawody kierowane są do dzieci, kartę zgłoszenia musi podpisać opiekun prawny uczestnika. Informacja o noclegu i zakwaterowaniu zostanie podana w późniejszym terminie.

Swoją obecność zapowiedział Pan Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki. Patronat nad wyścigiem objął Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Dariusz Banaszek. 

Karta zgłoszeniowa

Regulamin wyścigu