27 Sierpnia 2017

Maja Włoszczowska 3. w PŚ w Val di Sole

Na 3. miejscu zakończyła Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) rywalizację w finałowej odsłonie Pucharu Świata w kolarstwie górskim. Po zwycięśtwo w Val di Sole sięgnęła jej drużynowa koleżanka, Jolanda Neff.

W niedzielę we włoskim Val di Sole rozegrana została finałowa edycja Pucharu Świata MTB. Po zaciętej walce zwycięstwo w wyścigu kobiet wywalczyła Szwajcarka Jolanda Neff z Kross Racing Team, pokonując Ukrainkę Yanę Belomoinę. Na trzecim miejscu linię mety przekroczyła Maja Włoszczowska, która jeszcze niedawno zmagała się kontuzją. Bardzo dobry start zaliczyła również Katarzyna Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), która była 11., żaś Paula Gorycka (Struby-Bixs Team) przyjechała na 33. miejscu.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata triumfowała Belomoina, która uzyskała znaczącą przewagę nad Włoszczowską, która mimo odpuszczenia przedostatniej rundy zdołała zakończyć cykl na 2. miejscu.

W rywalizacji mężczyzn równych sobie nie miał Szwajcar Nino Schurter, który odniósł także pewne zwycięstwo w klasyfikacji łącznej. W dzisiejszym starcie Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) zajął 36. miejsce, a Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) i Maciej Jeziorski (Romet Factory Team) nie ukończyli rywalizacji.

Jakub Zamroźniak, który walczył w wyścigu młodzieżowców, zajął 37. miejsce. Wśród orliczek Gabriela Wojtyła była 32. miejsce, 38. Patrycja Piotrowska, a do mety nie zdołała dotrzeć Marlena Droździok.

W rywalizacji downhillowców Sławomir Łukasik był 55.