15 Kwietnia 2017

Pechowe Omnium Sajnoka

Pechowe Omnium Sajnoka

Szymon Sajnok zajął ósme miejsce w Omnium podczas czwartego dnia Mistrzostw Świata na torze - Hongkong 2017. Polak może mówić o ogromnym pechu, gdyż w wyścigu eliminacyjnym upadł dwukrotnie, co pokrzyżowało jego medalowe plany.

Sajnok bardzo dobrze rozpoczął rywalizację w Omnium. Po piątym miejscu w scratchu był trzeci w wyścigu tempowym, a na półmetku rywalizacji był czwarty z tą samą ilością punktów co trzeci zawodnik - Francuz Benjamin Thomas i niewielką stratą do prowadzącego Hiszpana Alberta Torresa.

Niestety w wyścigu eliminacyjnym, jeszcze przed pierwszym finiszem Sajnok leżał w kraksie. Polak szybko się pozbierał, ale chwilę później ponownie upadł. Odległa 15. pozycja w tym wyścigu zepchnęła go na ósme miejsce przed finałowym wyścigiem punktowym.

Wielkie serce do walki i wygrana pierwszego punktowanego finiszu, nie przezwyciężyły skutków upadku i Sajnok nie mógł pokazać pełni możliwości, kończąc zmagania w mistrzostwach na 8. miejscu. Po zaciętej walce wygrał Benjamin Thomas, przed Nowozelandczykiem Aaronem Gatem i Torresem.

W wyścigu indywidualnym na dochodzenie kobiet startowały dwie nasze reprezentantki. Justyna Kaczkowska była 11., choć po dwóch kilometrach miała drugi czas, to nie była w stanie dowieźć tak fantastycznego wyniku do końca. Daria Pikulik zakończyła zmagania na 24 miejscu.

Pikulik wystartowała także z Nikol Płosaj w Madisonie, jednak ten start naszym zawodniczkom nie wyszedł i nie ukończyły rywalizacji.