18 Marca 2020

BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW ŚWIATA W WYŚCIGU OMNIUM DLA DARII PIKULIK

BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW ŚWIATA W WYŚCIGU OMNIUM DLA DARII PIKULIK

Ostatniego dnia Mistrzostw Świata rozgrywanych w Berlinie w dniach 28.02 - 01.03.2020 reprezentantka Polski Daria Pikulik zdobyła brązowy medal w wyścigu Omnium.
W Skratchu, pierwszym z czterech wyścigów zaliczanych do konkurencji Omnium Daria Pikulik zajęła 6 miejsce. Wyścig wygrała późniejsza Mistrzyni Świata Japonka Kajihara Yumi.
Drugim wyścigiem był wyścig Tempowy, gdzie nasza reprezentantka zajęła 6 miejsce z dorobkiem 2 punktów.
Podczas trzeciego wyścigu jakim był wyścig Eliminacyjny, Daria zajęła 8 miejsce.
Przed czwartym wyścigiem zaliczanym do Omniun Polka zajmowała 4 miejsce i tylko 2 punkty dzieliły ją od wejścia na podium finałowe.
W ostatnim wyścigu Daria Pikulik zajęła 2 miejsce zdobywając 14 punktów, czym przypieczętowała 3 miejsce i brązowy medal Mistrzostw Świata.
Wynikim końcowe Omnium:
1. Kajihara Yumi (Japonia)       - 121 pkt.
2. Paternoster Letizia (Włochy - 109 pkt.
3. Pikulik Daria (Polska)           - 100 pkt.
4. Martins Maria (Portugalia)    -   92 pkt.
5. Walente Jennifer (USA)         -   85 pkt.

W skład Omnium wchodzą 4 wyścigi rozgrywane tego samego dnia: Skratch ( wyścig na 30 rund, gdzie miejsca na mecie dają punty 40 pkt. za 1 miejsce ..... 2 pkt. za 20 miejsce) , wyścig Tempowy (rodzaj wyścigu punktowego na 30 rund, w którym 1 punkt począwszy od 5 okrążenia otrzymuje zwyciężczyni każdego  okrążenia, nadrobiona runda daje dodatkowe 20 punktów, zwycięża zawodniczka z największą ilością punktów, do Omnium punkty wg klucza 40 pkt. 1 miejsce ..... 2 pkt. 20 miejsce ), Eliminacyjny ( co 2 rundy ostatnia zawodniczka zostaje wycofana z wyścigu, punktacja do Omnium jak w poprzednich wyścigach) i wyścig punktowy ( 80 rund - 20 km, co 5 okrążenie sprint, punktują 4 zawodniczki 5, 3, 2 i 1 pkt., ostatnia runda podwójnie punktowana. zdobyte punkty wliczają się bezpośrednio do klasyfikacji generalnej Omnium).