05 Października 2018

Oświadczenie

Oświadczenie

W nawiązaniu do felietonu redaktora Sebastiana Parfjanowicza, który w dniu 4 września 2018 roku ukazał się w Przeglądzie Sportowym oraz na stronie Onet.pl informujemy, że nie jest prawdą jak pisze o obecnych władzach: ,,U ministra nawet nie byli. W razie konieczności kontaktują się z nim mailowo.Nikomu nie przyszło do głowy zadzwonć, poprosić o spotkanie, porozmawiać w normalny sposób o problemach i rozwiązaniach.“. Członkowie obecnego zarządu włącznie z prezesem Januszem Pożakiem, są w stałym kontakcie i odbyli szereg spotkań z przedstawicielami Ministerstwa Sportu i Turystyki w tym również z Panem Ministrem Witoldem Bańką, mających na celu uzdrowienie sytuacji w Polskim Związku Kolarskim. Mimo dobrej woli i ogromnego wsparcia jakiego ministerstwo udziela polskiemu kolarstwu, wyjście z kilkunastomilionowego zadłużenia, do którego doprowadzili poprzedni prezesi i zarządy, jest zadaniem arcytrudnym i wymaga czasu. Informowaliśmy o tym w komunikacie z dnia 17 września 2018 roku.

 Przykro nam również, że kolejne osoby rezygnują z zarządu, podając jako powód, spóźnienie się na posiedzenie innych jego członków. Nasuwa się pytanie, czy to w trosce o dobro polskiego kolarstwa?

 Czyniąc wszystko co w naszej mocy, aby wyprowadzić z kryzysu Polski Związek Kolarski, prosimy o wsparcie ludzi, którym leży na sercu sport kolarski, w tym również dziennikarzy.