01 Marca 2018

Torowe MŚ 2018: Podsumowanie 2. dnia rywalizacji

Torowe MŚ 2018: Podsumowanie 2. dnia rywalizacji

Bez sukcesów zakończył się dla Polaków drugi dzień rywalizacji na torowych mistrzostwach świata.

Wyniki torowych mistrzostw świata 2018

W czwartek do rywalizacji w biało-czerwonych strojach przystąpili Patryk Rajowski w keirinie, Julita Jagodzińska w sprincie, Adrian Tekliński w scratchu oraz kobieca drużyna, która wczoraj wywalczyła awans do 1. rundy wyścigu na dochodzenie. Niestety, to nie był dobry dzień dla naszych zawodników.

Jako pierwsza pożegnać się z rywalizacją musiała Julita Jagodzińska, która w kwalifikacjach sprintu indywidualnego zajęła 29. miejsce - o jedno "oczko" za mało, by wskoczyć do 1/16 finału. Bliżej awansu był Patryk Rajkowski w keirinie, który odpadł na etapie repasaży 1. rundy, zajmując 2. miejsce w swoim biegu. Ostatecznie Rajkowski sklasyfikowany został na 13. pozycji.

Popołudniowa sesja rozpoczęła się od 1. rundy wyścigu drużynowego na dochodzenie. W naszej drużynie doszło do przetasowania składu i w szranki stanęły Wiktoria Pikulik, Łucja Pietrzak, Katarzyna Pawłowska i Justyna Kaczkowska. Polki nie dały jednak rady pokonać w swoim biegu reprezentantek Kandy i skończyły finalnie na 8. miejscu.

Najwięcej emocji wzbudził dziś jednak finał męskiego scratchu, w którym mistrzowskiego tytułu bronił Adrian Tekliński. "Tekla" zdobył złoty medal przed rokiem w Hongkongu, ale tylko raz w historii torowych mistrzostw świata zdarzyło się, żeby udało się obronić złoto w tej konkurencji. Scratch, który jest wyścigiem dynamicznym i bardzo nieprzewidywalnym, najbardziej przypomina wyścig szosowy. Tym razem Teklińskiemu zabrakło niestety szczęścia. Pomimo aktywnej jazdy i wielokrotnie inicjowanych ucieczek nie zdołał nadrobić okrążenia nad rywalami, co okazało się kluczowe dla losów wyścigu. Po medale sięgnęła trójka zawodników, która po długiej walce nadrobiła rundę do rywali, a Tekliński zajął ostatecznie 21. miejsce.

W piątkowym programie torowych mistrzostw świata w Apeldoorn znajdują się m.in. sprint mężczyzn z udziałem Damiana Zielińskiego i Mateusza Rudyka, omnium kobiet w którym walczyć będzie Daria Pikulik, męskki wyścig indywidualny na dochodzenie z Dawidem Czubakiem i Bartoszem Rudykiem oraz wyścig punktowy, w którym wystąpi Alan Banaszek.