02 Grudnia 2017

PŚ w Milton: 7. miejsce Pszczolarskiego i Staniszewskiego w madisonie

W drugim dniu torowego Pucharu Świata, który tym razem gości w kanadyjskim Milton, rywalizacji podjęła się szóstka z ośmiorga naszych reprezentantów. W przedpołudniowej sesji odbywały się kwalifikacje sprintu indywidualnego i keirinu oraz pierwsze dwa z czterech wyścigów kobiecego omnium. Z uwagi na różnicę czasową dzielącą Polskę i Kanadę, sesja wieczorna rozgrywana będzie w nocy naszego czasu, więc na jej wyniki poczekać trzeba będzie do rana.

Wyniki

Jako pierwsze do rywalizacji na torze w Milton stanęły w sobotę sprinterki. Julita Jagodzińska i Urszula Łoś szybko awansowały do 1/16 finału, jednak tam dalej przejść udało się już tylko tej pierwzej. Łoś uległa w swoim biegu rywalce z Hiszpanii, Tanii Calvo Barbero, zaś Jagodzińska w 1/8 stoczyła zacięty bój z Korenką Hyejin Lee, z którą niestety przegrała i na tym etapie zakończyła swój udział w konkurencji.

Pomiędzy kolejnymi rundami sprintu rozpoczęła się także rywalizacja w kobiecym omnium, czyli torowym wieloboju, na który skłądają się scratch, wyścig tempo, wyścig eliminacyjny i wyścig punktowy. Pierwze dwie konkurencje nasza zawodniczka, Wiktoria Pikulik, zakończyła odpowiednio na 14. i 13. miejscu i na półmetku rywalizacji zajmowała 14. lokatę w klasyfikacji ogólnej omnium. Pozostałe dwa starty zaplanowano na sesję wieczorną.

Ambicji i woli walki nie brakowało dziś także Patrykowi Rajkowskiemu, który wystartował w keirinie. Nie udało mu się awansować do 2. rundy w pierwszej próbie i, niestety, podobnie było w repasażach. Zajętem tam 4. miejsce  w swojej grupie nie wystarczyło, by przejść do kolejnej fazy keirinu.

Na sesję wieczorną drugiego dnia torowego Pucharu Świata w kanadysjkim Milton zaplanowano także finał męskiego madisona, w którym o medale walczyć będą Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski.

---

Podczas wieczornej sesji drugiego dnia torowego PŚ w Milton Wiktoria Pikulik zajęła 14. miejsce zarówno w wyścigu eliminacyjnym, jak i punktowym, a całe omnium zakończyła na 15. pozycji. Z kolei  jadący w duecie Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski wywalczyli 7. lokatę w madisonie.