12 Listopada 2017

ORLEN Super Puchar Polski: Sukcesy Lorkowskiej i Konwy w Koziegłowach

ORLEN Super Puchar Polski: Sukcesy Lorkowskiej i Konwy w Koziegłowach

W Koziegłowach rozegrany został dziś ORLEN Super Puchar Polski w przełaju. Na trasie, na której w styczniu toczyć się będzie walka o medale mistrzostw Polski, dziś triumfowali m.in. Patrycja Lorkowska (GKS Cartusia w Kartuzach) i Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Wyniki

Po sobotnich rozgrywkach w Szczekocinach, dziś polskie środowisko przełajowe zagościło pod Częstochowę. Pogoda nie nastrajała zbyt optymistycznie, ale zaprawieni w bojach w niemalże każdych warunkach zawodnicy nie zawiedli i stoczyli zaciętą rywalizację.

Podobnie jak wczoraj, w zmaganiach żaczek i żaków wgrali Milena Tokarska (MGLKS Błękitni Paula-Trans Koziegłowy) i Jacek Glazik (MLKS Baszta Bytów), a  wśród młodziczek i młodzików pierwsi metę przekraczali Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska) i Kacper Hoppa (GKS Cartusia w Kartuzach). Podobnie było wśród juniorek i juniorów młodzych, gdzie na najwyższym stopniu podium stanęli Ewa Miłek i Jakub Musialik z MLGKS Blętkitni Koziegłowy.

Nieznaczną zmianę, w stosunku do wyników ze Szczekocin, zanotowano dziś na podium wyścigu kobiet open (elita+U23). Triumfowała Patrycja Lorkowska (GKS Cartusia w Kartuzach) przed Kingą Kalembkiewicz (KLKS Azalia Brzóza Królewska), jednak tym razem podium dopełniła klubowa koleżanka tej drugiej, Brygida Piersiak. Cała trójka zawodniczek to orliczki, a pierwszą seniorką na kresce była 4. w zestawieniu open Anna Wiese.

W wyścigu open mężczyzn (elita+U23+junior) triumfował nieobecny wczoraj mistrz Polski Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który linię mety przekroczył na kilka sekund przed Bartoszem Miklerem (Victoria Helman Sport Jarocin), a nieco później jako trzeci finiszował Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electic Team). Najszybszym orlikiem był szóśty tego dnia Wojciech Ceniuch (GK Piast Szczecin), a juniorek sklasyfikowany jedno oczko niżej Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).