11 Listopada 2017

ORLEN Puchar Polski: Lorkowska i Mikler najlepsi w Szczekocinach

ORLEN Puchar Polski: Lorkowska i Mikler najlepsi w Szczekocinach

Patrycja Lorkowska (GKS Cartusia w Kartuzach) i Bartosz Mikler (Victoria Helman Sport Jarcin) triumfowali w swoich wyścigach podczas XXI Memoriału Edwarda Pelki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny - Krzysztofa Dobrzyniewicza, stanowiącego 7. rundę ORLEN Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym.

Wyniki

 W sobotę to właśnie Szczekociny stały się areną błotniackiej rywalizacji. W zmaganiach zawodników z najmłodzszej kategorii wiekowej - żaków i żaczek - najszybsi na trasie okazali się Milena Tokarska (MGLKS Błękitni Paula-Trans Koziegłowy) i Jacek Glazik (MLKS Baszta Bytów). Z kolei wśród młodzików i młodziczek pierwsi metę przekraczali Kacper Hoppa (GKS Cartusia w Kartuzach) i Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska).

Rywalizację w juniorach młodszych wygrał Jakub Musialik z Koziegłów, a jego klubowa koleżanka Ewa Miłek triumfowała w tej samej kategorii wiekowej wśród dziewczyn. 

W rywalizacji kobiet open (elita+U23) najlepiej spisała się Patrycja Lorkowska (GKS Cartusia w Kartuzach), docierając na metę na kilka sekund przed Kingą Kalembkiewicz (KLKS Azalia Brzóza Królewska) i Adrianną Stępniewską (SKAN BIKE Team Opoczno). Wszystkie trzy to orliczki.

Z kolei wśród mężczyzn triumfował Bartosz Mikler (Victoria Helman Sport Team) przed Mariuszem Gilem (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Adamem Żuberem. Najlepszym juniorem został 4. na kresce Piotr Kryński z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, a orlikiem Arkadiusz Mirek z Bieniasz Bike Team finiszujący jako 6.