09 Września 2017

Kamil Zieliński wygrywa East Bohemia Tour

Kamil Zieliński wygrywa East Bohemia Tour

Zwycięstwem Kamila Zielińskiego z grupy Domin Sport zakończył się dwudniowy wyścig rozgrywany w Czechach - East Bohemia Tour (UCI 2.2). Z dobrej strony pokazali się także inni Polacy.

Na czeski wyścig składały się dwa etapy i oba rozstrzygnęły się finiszami z peletonu. Pierwszy z nich, piątkowy, padł łupem Norwega Kristena Hagena (Team Coop), który na kresce o milimetry wyprzedził Kamila Zielińskiego z Domin Sport oraz Aloisa Kankovskyego (Elkov - Author Cycling Team). Miejsce tuż za podium etapu zajął Sylwester Janiszewski (Team Wibatech 7R Fuji), a 7. był jego kolega z zespołu Marek Rutkiewicz. Czołową dziesiątkę etapu zamknęli zaś Paweł Bernas (Domin Sport) i Mateusz Komar (Voster Uniwheels Team).

Następnego dnia Zieliński na finiszu nie dał sobie już wyjść z koła i sięgnął po etapowe zwycięstwo, pokonując Janiszewskiego oraz Norwega Tronda Trondsena (Team Sparebanken Sor). Tu także w czołowej dziesiątce nie zabrakło kolejnych Polaków - wysoko finiszowali także Bartłomiej Matysiak (Team Hurom), Michał Podlaski (Voster Uniwheels Team) oraz Paweł Cieślik (Elkov Author).

Dzięki sobotniemu triumfowi Zieliński stanął również na najwyższym stopniu podium czeskiego wyścigu. Obok niego dekorowani byli Hagen oraz Janiszewski. Na 5. miejscu wyścig skończył Cieślik, a 6. był Podlaski.

Fot. Domin Sport