27 Sierpnia 2017

Torowe MŚJ: Polacy kończą z trzema medalami

Z trzema medalami - dwoma srebrnymi i jednym brązowym - powróci nasza reprezentacja z Mistrzostw Świata Juniorów w Kolarstwie Torowym, które w minionych dniach rozgrywane były we włoskim Montichiari.

Za juniorkami i juniorami ostatni dzień torowych mistrzostw świata. W niedzielne popołudnie rozegrane zostały finały wyścigu mężczyzn na 1km ze startu zatrzymanego, keirinu kobiet oraz madisona w obu kategoriach.

W pierwszej z kategorii Polskę reprezentowali Damian Papierski (UKS Koźminianka Koźminek/SMS Świdnica) i Bartosz Daszkiewicz (KLTC Konin/SMS Żyrardów), zajmując odpowiednio 13. i 19. lokatę. Nieco lepiej poszło Paulinie Petri (KS Społem Łódź/SMS Żyrardów) i Nikoli Sibiak (BCM Nowatex Ziemia Darłowska/SMS Żyrardów), które pewnie wygrały repasaże keirinu i awansowały do półfinału. Tam niestety nie zdołały pokonać rywalem i ostatecznie zmagania zakończyły na 10. i 11. miejscu.

Startujące w medisonie Oliwia Majewska (UKS Copernicus Toruń) i Wiktoria Polak (KTK Kalisz) zdołały zająć 8. miejsce, podczas gdy nasz duet juniorów - Maciej Kwiatkowski (UKS Copernicus Toruń/SMS Toruń) i Filip Prokopyszyn (LKS Trasa Zielona Góra/ SMS Świdnica) - nie zdołał ukończyć wyścigu.

Na Mistrzostwach Świata Juniorów w Kolarstwie Torowym polscy zawodnicy wywalczyli trzy medale - srebro Filipa Prokopyszyna w scratchu, srebro Daniela Rochny w keirinie oraz brąz drużyny sprinterów.