24 Lipca 2017

MME: Kończymy z 10 medalami

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Anadii przeszły do historii. Nasi reprezentanci wywalczyli 10 medali (1 złoty, 5 srebrnych i 4 brązowe).

Ostatniego dnia rywlizacji nasi reprezentanci wystartowali w madisonie i keirinie. Juniorki: Wiktoria Polak i Oliwia Majewska zajęły 5. miejsce, Juniorzy: Damian Papierski i Filip Prokopyszyn uplasowały sięna 11. pozycji. W rywalizacji do lat 23: Weronika Humelt i Wiktoria Pikulik były 9., a Daniel Staniszewski i Szymon Krawczyk uplasowali sięna 5. pozycji pomimo upadku Krawczyka w drugiej części rywalizacji.

W keirinie młodziezowców: Michał Lewandowski był 10., a Patryk Rajkowski odpadł w eliminacjach. W finale orliczek wystartowała Julita Jagodzińska, która wywalczyłą 5. miejsce. Eliminacji nie przebrnęła Marlena Karwacka.

Podsumowanie zdobyczy medalowych:

ZŁOTO: Justyna Kaczkowska (wyścig indywidualny na dochodzenie)

SREBRO: Damian Sławek (wyścig eliminacyjny), Daniel Staniszewski (wyścig indywidualny na dochodzenie), Krystian Ruta, Bartosz Daszkiewicz, Daniel Rochna, Łukasz Kowal i Cezary Łączkowski (sprint drużynowy), Filip Prokopyszyn (scratch), Wiktoria Pikulik, Daria Pikulik, Justyna Kaczkowska, Alicja Ratajczak, Nikol Płosaj i Weronika Humelt (wyścig drużynowy na dochodzenie), Daniel Rochna (keirin).

BRĄZ: Marcin Czyszczewski, Mateusz Miłek, Patryk Rajkowski i Michał Lewandowski (sprint drużynowy), Daniel Staniszewski, Bartosz Rudyk, Szymon Krawczyk i Dawid Czubak (wyścig drużynowy na dochodzenie), Cezary Łączkowski (keirin).