23 Lipca 2017

MME: Dwa medale juniorów w keirinie!

Kolejne dwa medale dorzucili nasi utalentowani torowcy podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy. W keirinie juniorów srebro wywalczył Daniel Rochna, a brąz trafił do Cezarego Łączkowskiego.

Nasi juniorzy pewnie awansowali do finału keirinu, gdzie musieli uznać wyższość jedynie Rosjanina Pawła Perczuka. W rywalizacji juniorek Paulina Petri była 10., a Nikola Sibiak 12.

W sprincie młodzieżowcow 8. był Marcin Czyszczewski, na 11. miejscu rywalizację zakończył Mateusz Miłek.

Aleksandra Tołomanow pobila swój rekord życiowy na 500 metrów ze startu zatrzymanego. Wynik 36.575 dał jej 10. miejsce.

W Omnium zawodników do lat 23 rywalizacji nie ukończył Dawid Czubak, u pań na 8. miejscu sklasyfikowana została Nikol Płosaj.

W wyścigu punktowym juniorów i juniorek nasi reprezentanci Wiktor Richter i Klaudia Bielawska, zajęli odpowiednio 16. i 11. miejsce.