21 Lipca 2017

MME: Drużyny na medal! Nowy rekord Polski!

Wyścigi drużynowe na dochodzenie zawodników do lat 23 przyniósł nam dwa medale! Wicemistrzyniami Europy zostały nasze dziewczyny, a panowie wywalczyli brązowy medal.

Trzeci dzień rywalizacji w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy zakończył się dwoma medalami naszej reprezentacji. Wiktoria Pikulik, Daria Pikulik, Justyna Kaczkowska, Alicja Ratajczak, Nikol Płosaj i Weronika Humelt wywalczyły srebrny medal.

Świetnie pojechali też nasi młodziezowcy: Daniel Staniszewski, Bartosz Rudyk, Szymon Krawczyk i Dawid Czubak, którzy w kwalifikacjach ustanowili nowy rekord Polski - 4:01.626, a w walce o brąz pokonali Belgów.

Podczas trzeciego dnia startował także Michał Lewandowski, który był 5. na 1 kilometr młodzieżowców. Wiktoria Polak i Klaudia Bielawska zajęły odpowiednio 7. i 12. miejsce w wyścigu indywidualnym na dochodzenie juniorek. W juniorach9. był Wiktor Richter, a 10. Filip Prokopyszyn.

W sprincie juniorek 8. była Paulina Petri, a 14. Nikola Sibiak.

Wiktoria Polak (KTK Kalisz) 7 w wyścigu indywidualnym na dochodzenie Juniorek, na miejscu