21 Maja 2017

PŚ XCO: Włoszczowska tuż za podium

Nové Město na Moravě było miejscem inauguracji Pucharu Świata w kolarstwie górskim. Bardzo dobrze wypadł Maja Włoszczowska, która uplasował się tuż za podium.

Maja Włoszczowska wystartowała bardzo dobrze i od początku wyścigu jechała w czołówce. Po pierwszym okrążeniu plasowała się w okolicach 10. miejsca. Włoszczowska od drugiej rundy przyspieszyła, wyprzedziła kilka rywalek i jechała w grupce z Janą Belomoiną. Polka wraz z Ukrainką goniły kolejne rywalki, by na ostatnim okrążeniu dojść Lindę Indergand i zawalczyć o podium. Szwajcarka zachowała jednak więcej sił na końcówce, co pozwoliło jej odskoczyć od rywalek. W sprinterskim finiszu Włoszczowska pokonała Belomoinę, kończąc wyścig tuż za podium.

Katarzyna Solus Miśkowicz zakończyła rywalizację 25., Aleksandra Podgórska była 27., Paula Gorycka 57., a Magdalena Sadłecka 69.

Bardzo dobry wyścig wśród zawodniczek do lat 23 pojechała Marlena Droździok plasując się na 10. pozycji. Pozostałe Polki ukończyły rywalizację na miejscach: Gabriela Wojtyła 22., Magdalena Zielińska 46., Iwona Kurczab 48., Patrycja Piotrowska 52.

W rywalizacji mężczyzn na starcie mieliśmy trzech swoich przedstawicieli. Najlepiej wypadł Bartłomiej Wawak, który był 25. Marek Konwa zajął 44. miejsce, a Maciej Jeziorski został skalsyfikowany na 97. pozycji.

W kategorii mężczyzn do lat 23 bardzo dobrze pojechał Jakub Zamroźniak kończąc zmagania na 39. miejscu. Piotr Konwa 61., Marceli Bogusławski 63., Michał Topór 69., Filip Helta 74., a Bartosz Dziadkowiec 137.

źródło: krossracingteam.pl