14 Maja 2017

Triumfy Solus-Miśkowicz i Wojtyły

Triumfy Solus-Miśkowicz i Wojtyły

Katarzyna Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) wygrała w Pecu pod Śnieżką zawody 1. kategorii UCI zaliczane do Pucharu Czech MTB XCO. Świetnie spisała się również Magdalena Zielińska (UKS Sokół Kęty), która triumfowała wśród orliczek i była trzecia Open.

Puchar Czech standardowo przyciągnął wielu zawodników z Polski. W elicie mężczyzn bardzo dobrze pojechał Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który był czwarty, a za nim przyjechał klubowy kolega Jakub Zamroźniak, który był najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem do lat 23.

Na podium stawali również Agnieszka Szpocińska (LKK LUKS Sławno), która była druga w juniorkach oraz Matylda Szczecińska (Warszawski Klub Kolarski) trzecia w juniorkach młodszych.

Świetne wieści napłynęły również ze Słowacji, gdzie odbyły się zawody MTB XC - SKI Drozdovo, 2. kategorii UCI. W elicie pań najlepsza była Gabriela Wojtyła (Superior Zator), a druga Małgorzata Mazurek. W juniorkach zwyciężyła Patrycja Świerczyńska (OK Racing), a w juniorach drugi był Wojciech Ceniuch (Piast Szczecin).

 

zdjęcie:jsphoto.cz