02 Maja 2017

Stępniak liderem Pro Ligi

Stępniak liderem Pro Ligi

Grzegorz Stępniak (Wibatech 7R Fuji) został liderem Pro Ligi po pierwszych dwóch wyścigach zaliczanych do tegorocznego cyklu. Zarówno Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, jak i Memoriał Romana Siemińskiego wygrał Czech Alois Kankovsky (Elkov - Author Cycling Team).

W obu wyścigach mieliśmy dość podobny scenariusz. Wietrzna pogoda sprzyjała rantom, a te szatkowały peleton na małe grupy. W Baboszewie podczas Memoriału Trochanowskiego do mety dojechała kilkunastoosobowa grupa, z której najszybszy był Kankovsky pokonując Stępniaka i Eryka Latonia (Team Hurom).  

Podczas rywalizacji w Memoriale Siemińskiego o zwycięstwo walczyło 10 zawodników. Ponownie najlepszy był Kankovsky, którego ekipa zdominowała ten wyścig. Drugi był Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice), a trzeci rodak i klubowy kolega Kankovsky’ego - Wojtek Hacecky.

Po pierwszych dwóch wyścigach liderem Pro Ligi jest Stępniak, który wyprzedza Banaszka - lidera klasyfikacji zawodników do lat 23. Najlepszą drużyną w klasyfikacji open - Wibatech 7R Fuji, a w klasyfikacji młodzieżowej - CCC Sprandi Polkowice.

PRO LIGA 2017 

Zdjęcie: Aleksandra Andrzejewska